Kvalitní jazyková škola neustále pracuje na rostou

29. září 2014 | 16.17 |

Kvalitní jazyková škola neustále pracuje na rostoucí kvalitě výuky

Vybírat z nepřeberného množství jazykových škol, rozhodně není snadná záležitost. V rámci konkurenčního boje téměř všechny lákají na kvalitní výuku s využitím moderních technologií a nejrůznějších učebních metod, často za extra výhodné ceny. Následující článek poradí, jak k jazykovým školám přistupovat a podle čeho spolehlivě oddělit tzv. zrno od plev.

knihy_1

Jazyková škola musí mít kvalifikované lektory

Pouze kvalifikace "rodilý mluvčí" na kvalitní jazykovce nestačí. Jazykové kurzy nejsou zrovna levnou investicí, proto za svoje peníze máte právo dozvědět se kompletní informace o kvalifikaci všech vyučujících. Jaká je úroveň jazykového vzdělání Vám prozradí také informace o vzdělávacím programu pro zaměstnance. Kvalitní jazyková škola svým zaměstnancům poskytuje možnost profesního růstu průběžně.

Kvalitní materiály jako součást motivace ke studiu

Před začátkem výuky byste si společně s jazykovým poradcem měli určit, co od kurzu očekáváte a čeho chcete docílit. V rámci tohoto plánu by Vám jazyková škola měla poskytnout odpovídající studijní materiál tematicky zaměřený na stanovený společný cíl. Učebnice a další pomůcky by měly být zajímavé, různorodé a do jisté míry i zábavné. Nadšení pro zvolený jazyk je základem pro úspěšné dokončení kurzu. Rozmanitost výuky vám dále zajistí zaručený pokrok na vyšší úrovně zvoleného jazyka.

Kvalitní jazyková škola nabízí i online kurzy

I jazyková škola musí držet krok s dobou a měla by mít i variantu pro ty, kteří jsou časově vytíženi natolik, že zkrátka nemají čas docházet na kurz. Řešení nabízí výuka formou e-learningu. Studijní materiály jsou shromážděny ve virtuální podobě, a tak účastník může studovat prakticky odkudkoliv, stačí mít jen přístup na internet. Ani o živého lektora nepřijdete. Výuka jednotlivých lekcí probíhá individuálně po telefonu nebo přes skype. Délka jedné lekce zabere cca 30 min.

V případě, že se Vám nedaří se dostatečně  namotivovat k úspěšnému absolvování jazykových kurzů, zkuste ke kurzům přistupovat jako k výzvě, u které možnost nedokončení neexistuje. Tento přístup se Vám zcela jistě vrátí mimo jiné i v posílení vlastního sebevědomí.

Zpět na hlavní stranu blogu